Filmy szpital, taniec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, taniec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Karmel

7,1
Karmel to nowy gatunek filmu wprost z Libanu. Pomija kwestie wojny, polityki i odwołuje się do uniwersalnych, wspólnych wszystkim ludziom prawd o miłości i namiętności. W filmie jasno widać, że libańskie kobiety odnajdują w sobie siłę. Skoro Nisrin musi stać się na nowo dziewicą, znajdzie na to sposób. Jeśli Layale potrzebuje wolnego, dobrego mężczyzny, to może ten pojawi się za chwilę obok niej. A jeśli będzie trzeba rozwiązać problem kosmetyczny, one zaraz rozgrzeją cukier!
Paco jest komiwojażerem, jeżdżącym po Francji i sprzedającym buty. Podczas jednej ze swoich wypraw zabiera autostopowicza imieniem Nino, który kradnie mu samochód wraz z towarem. Ponowne spotkanie zaczyna się od bójki, kończy zaś zawarciem przymierza. Tak rodzi się dziwaczna przyjaźń, która rozwijać się będzie podczas wspólnej wędrówki po Bretanii.
Życie wielkiego miasta, kariery wielkich gangsterów, prohibicja i pokątny handel alkoholem. Oto tło dla wielkiego fresku Sergio Leone, filmu Dawno temu w Ameryce. Prawdziwa opowieść o dorastaniu i życiu wśród nowojorskiej mafii, pełna przemocy i brutalności, lecz niepozbawiona elementów radosnych czy wręcz komicznych. Historia wielkiej przyjaźni, wielkiej miłości i wielkiej zdrady.


M3GAN

6,3
6,1
Programistka Gemma tworzy lalkę do złudzenia przypominającą człowieka. Niebawem zabawka rozpoczyna samodzielne życie.
Historia człowieka, który zamiast starzeć się – młodnieje.
Michael, Steven i Nick dostają powołanie do wojska. Zostają wysłani do Wietnamu. Wpadają w pułapkę Wielkongu i trafiają do obozu jenieckiego. Są tam zmuszani do gry w rosyjską ruletkę o własne życie. Kiedy udaje im się wydostać z niewoli, Michael i Steven wracają do kraju. Nick pozostaje w Sajgonie. Szok, jakiego doznał w obozie pozostawił w jego psychice trwały ślad.
Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Matthias (Marin Grigore) wraca do swojej rodzinnej, wieloetnicznej wioski w Transylwanii, po tym jak rzucił pracę w Niemczech. Martwi się o dorastającego bez niego syna Rudiego, o pozostawionego samotnie ojca Otto (Andrei Finti) i pragnie ponownie zobaczyć Csillę (Judith State), swoją byłą dziewczynę. Próbuje bardziej zaangażować się w edukację chłopca, który zbyt długo pozostawał pod opieką matki Any (Macrina Barladeanu, i chce pomóc mu przezwyciężyć irracjonalne lęki. Kiedy fabryka, którą zarządza Csilla, decyduje się na rekrutację pracowników z zagranicy, spokój małej społeczności zostaje zakłócony, niepokój ogarnia także dorosłych. Frustracje, konflikty i namiętności powracają, burząc pozory pokoju we wspólnocie.
Albert (Pio Marmaï) i Bruno (Jonathan Cohen) są nadmiernie zadłużeni i w końcu na ścieżce stowarzyszeniowej, którą wspólnie podążają, spotykają młodych działaczy na rzecz ochrony środowiska. Bardziej przyciągani darmowym piwem i frytkami niż kłótniami, stopniowo i bez przekonania przyłączają się do ruchu...

Bliżej

7,1
Czworo dorosłych ludzi wpada w pułapkę własnych uczuć i tłumionych dotąd namiętności. Zmieniają się między sobą partnerami i poprzez to oszukują samych siebie. Film stara się odpowiedź na pytanie, jak poważne skutkach może być takie eksperymentowanie.

Houria

6,0
Algier. Houria (25) jest utalentowaną tancerką, która marzy, aby występować w Algierskim Balecie Narodowym. Aby związać koniec z końcem w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po wygraniu finałowego zakładu Houria zostaje napadnięta przez Alego, który jest zdeterminowany, aby odzyskać pieniądze. Kiedy budzi się w szpitalu, rokowania nie są optymistyczne: nie umie mówić i z całą pewnością już nigdy nie będzie tańczyć. Houria nie potrafi zrezygnować ze swoich marzeń i z pełnym zaangażowaniem rozpoczyna rehabilitację. W ośrodku poznaje inne kobiety skrzywdzone przez los. Houria postanawia, że pomoże im wyjść poza poranione ciała i stanąć prosto – ucząc je tańca.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…